GYMNÁZIUM VÍTĚZSLAVA NOVÁKA Jindřichův Hradec

Neckargemünd - výměnný pobyt

V prvním dubnovém týdnu se 33 žáků naší školy zúčastnilo výměnného pobytu v partnerském městě Neckargemündu. Během pěti dnů byl pro nás připravený kulturní, poznávací, vzdělávací i společenský program.

Po pondělním příjezdu byli žáci ubytováni v rodinách, které se o naše žáky výborně staraly v průběhu celého pobytu. 
V úterý jsme vyrazili do Štrasburku, kde jsme měli možnost navštívit sídlo Evropského parlamentu a místní proslulou katedrálu. Rovněž jsme absolvovali projížďku historickou částí města na panoramatické lodi.
Středu jsme věnovali exkurzi do města Mannheim, kde jsme sledovali zajímavou 3D prezentaci v místním planetáriu, dále jsme si prohlédli výstavu moderního umění v Kunsthalle, která patří mezi vyhlášené evropské galerie.
Čtvrteční dopoledne jsme byli slavnostně přijati místostarostou města Neckargemündu, který ve svém proslovu vyjádřil radost z dlouhotrvajícího přátelství mezi Jindřichovým Hradcem a Neckargemündem, vyzdvihl důležitost spolupráce mezi oběma školami, která trvá již 29 let. Odpoledne jsme se vydali do krásného města Heidelbergu, které je známé svou univerzitou, historickým centrem a okolní malebnou přírodou.
Páteční ráno se neslo na vlně loučení. Všichni jsme si ale slíbili, že se brzy znovu potkáme a společně zažijeme další obohacující okamžiky.
Je třeba poděkovat vedení obou škol, rodičům žáků, městům za podporu a aktivní zapojení do uskutečnění tohoto pobytu.
Zároveň děkujeme žákům za bezchybný a pohodový průběh celé akce, jejich vzornou reprezentaci školy i naší země.
  
Srdečně,
Lenka Vetýšková
« Zpět

Profil školy

Přijímací řízení

Kontakt

Rozvrh

Školní jídelna

Webmail

Novinky a plánované akce

Gymnázium Vítězslava Nováka

Jindřichův Hradec
Adresa: Husova 333/II
37701 Jindřichův Hradec
Telefon škola: 384 361 253
Telefon školní jídelna: 384 362 385
E-mail: sekretariat@gvn.cz

Partneři