GYMNÁZIUM VÍTĚZSLAVA NOVÁKA Jindřichův Hradec

Change your mind

Gymnázium Vítězslava Nováka, pojalo letošní Mezinárodní den žen trochu jinak. 8. 3. 2019 v prostorách školy to tak nevonělo po růžích, ale zavánělo kontroverzními debatami na téma LGBT+  v souvislosti s dodržováním lidských práv. Skupina studentů s názvem Change your mind totiž pod záštitou projektu Start the Change mezinárodní lidsko-právní organizace Amnesty International uspořádala svou první akci, ve které prostřednictvím promítání krátkometrážního dokumentu otevřela téma diskriminace LGBT+ komunity v Rusku.

Dveře divadelní místnosti se otevřely přesně v 15 hodin a na diváky – z velké části tvořené studenty školy – čekalo hned zpočátku příjemné překvapení ve formě občerstvení, navozující tu správnou, přátelskou náladu. Po krátkém představení skupiny Change your mind, projektu Start the Change AI se promítal  výše zmiňovaný film a po něm přišla na řadu diskuse na téma „ Jak se žije lidem s menšinovou sexuální orientací,“ ve které došlo ke konfrontaci různých názorů a postojů.D alším souvisejícím tématem byla ofenzivní politika Ruska bezohledně potlačující základní lidská práva. Diskuse proběhla zásluhou paní učitelky Šebkové velmi interaktivní a poutavou formou, studenti byli rozděleni do skupin, v nichž měli za úkol debatovat o základních otázkách a posléze své poznatky prezentovat ostatním.

Na předpřipraveném stánku měli studenti v průběhu celého odpoledne možnost podepisovat petici zaměřenou na brutální zákroky proti LGBT+ komunitě v Čečensku a za symbolickou částku si mohli zakoupit propisky, placky nebo jiné drobnosti s logem organizace.

Témata, která souvisejí s lidskými právy, jsou ta, která se týkají každého z nás, proto je velmi důležité se o nich bavit i u nás, v zemi, kde jsou zatím dodržována.

Skupina studentů s příznačným pojmenováním Change your mind věří, že v konstruktivní debatě je obrovská síla,  a proto plánuje další podobná setkání spojená s promítáním a následnou diskusí.

Informace o dalších akcích budou zveřejněny na nástěnce.

Za Change your mind, Denis Pauk a Denisa Píglová.

 

« Zpět

Profil školy

Přijímací řízení

Kontakt

Rozvrh

Školní jídelna

Webmail

Novinky a plánované akce

Gymnázium Vítězslava Nováka

Jindřichův Hradec
Adresa: Husova 333/II
37701 Jindřichův Hradec
Telefon škola: 384 361 253
Telefon školní jídelna: 384 362 385
E-mail: sekretariat@gvn.cz

Partneři